Rinoplasti nedir?

Estetik amaçla burnun fizyolojisinin korunarak yeniden biçimlendirilmesine rinoplast denir.

Detay  

Lazer lipoliz nedir?

Vazer Lipoliz yapılan bölgenin yerine göre değişiklik olmakla beraber, genellikle işlemden birkaç saat sonra hasta taburcu olabilir. Çok bölgeli ve yüksek hacimli vazer lipoliz hastalarının genellikle yarısı bir gün hastanede kalır.

Detay  

Bilgisayarda 3 boyutlu hologram hangi ameliyatlarda kullanılır?

Özellikle burun ve göğüs estetik ameliyatlarından önce, 3 boyutlu bilgisayar görüntüsünün demo çalışmasında kullanımı çok etkili ve faydalıdır.

Detay  

Saç ekimi nedir?

Kalıcı saçların yoğun oldukları bölgeden alınarak seyrek saçlı bölgeye transferine saç ekimi denir.

Detay  

Meme büyütme ameliyatında hangi protez seçenekleri mevcuttur?

Gögüs büyültme ameliyatlar estetik cerrahinin en başarılı sonuçları elde ettiği ameliyat türüdür. Genellikle ameliyatlar teknik olarak basit, sonuçları yüz güldürücüdür.

Detay  

Meme küçültme ameliyatında beklentim ne olmalı?

Göğüs büyüklüğü her yaşta hastanın sorunu olabilir. Çözüm üretirken ise yaş bizim için önemlidir. Anne sütünün çocuğun var olmaktan kaynaklanan hakkı olduğunu düşünüyorum.

Detay  

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı nedir?

Kaş düşüklüğü yüzün en erken yaşlılık belirtilerindendir. Düşük kaş kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir. İleri kaş düşüklüğü görme alanını da daraltıp sağlık sorununa dönüşür.

Detay  

Lazerli yüz germe nedir?

Yaşımız ilerledikçe yüzümüzde yaşlanma belirtileri oluşur. Bu belirtiler hem mekanik sarkma değişimlerdir hemde cildde oluşan renk ve kalınlık değişimleridir.

Detay  

Fraksiyonel lazer nedir?

Cildimiz yaşlandığında renk hücreleri düzensiz çalışır ve renk alacalaşır, ince kırışıklar ve damarlanmalar oluşur. Derinin ölü tabakası kalınlaşırken canlı tabakası incelir.

Detay  

Kepçe kulak ameliyatı nedir?

Yelken kulak en sık rastlanan kulak anomalisidir. Kabaca üç sorunu barındırır; kulağın önden ve özellikle arkadan bakıldığında kafatasından 2 cm den fazla ayrışması nedeniyle fark edilir olması, yandan bakılınca kulağın ikinci halkasının üst bölümde düzleşmesi ve kulak memesinin belirginliğinin artmasıdır.

Detay  

Jinekomasti nedir?

Yetişkin erkek meme büyümesine jinekomasti diyoruz. Meme büyümesi süt kanal artışından, bağ dokusu atışından ya da yağ dokusu artışından gerçekleşebilir. Aslında büyüme çağındaki çocukların üçte ikisinda kısmi meme büyümesi gözlemlenir ama bu durum geçicidir.

Detay  

Uyluk germe nedir?

İç bacak germe ameliyatı yatay yada dikey vektörde deri bolluğunun azaltılarak bacak sarkmasının toparlandığı ameliyatlardır. İdeal hasta normal kilosundadır, iç bacak sarkması orta düzeydedir.

Detay  

Minikarın germe nedir?

Karın derisindeki minimal sarkıklığın kavun dilimi tarzında kesi ile çıkarılmasına mini karın germe diyoruz. Uygun hastada çok başarılı; iz kalitesi yüksek, hasta memnuniyeti yüksek, yara iyileşme sorunu minimal uygulamadır.

Detay  

Karın germe nedir?

Aşırı kilo almaya, aşırı kilo vermeye ya da doğuma bağlı karın derisi sarkmasının cerrahi tedavisinde karın germe ameliyatı sıklıkla yapılır. Ameliyat planlanan hastada cilt altı kilo fazlası varsa lazer lipoliz türevlerinden biriyle önce cildi inceltip karın germe ameliyatını tamamlamak mümkündür.

Detay  

Midface lift nedir?

Orta yüz germe ameliyatına midface lift diyoruz.İlerleyen yaşla birlikte yüzümüzde birçok değişiklik meydana gelir. Derimiz kurur,incelir ve ince çizgiler belirir.

Detay  

Mentoplasti nedir?

Çene ucunu belirginleştiren estetik operasyona mentoplasti diyoruz. Alt- üst çene uyumsuzluklarının en basit formu çene ucu ameliyatlarıdır. Çene ucuna ulaşım kolaydır ve önemli anatomik yapıları barındırmaz.

Detay  

Bleferoplasti nedir?

Göz kapağının estetik ameliyatlarına bleferoplasti diyoruz. Bu ameliyatların özel bir formu olan badem göz ameliyatında ise göz hem dikey büyütülüyor hem de yanlarda çekiklik sağlanarak feminenlik arttırılıyor.

Detay  

Cerrahi olmayan estetik uygulamalar nelerdir?

Botox, işik dolgusu, dudak dolgusu, prp, mezoterapi, kök hücre uygulamaları.

Detay  

Mide küçültme ameliyatı estetik cerrahiyle nasıl kombine edilir?

Vücut kitle endeksi ideal kilomuz hakkında bilgi verir. Formüle edersek BMI:vücut ağırlığı/boyun karesi dir. 18.5-24.9 normal kabul edilirken 30 ve üzeri obez olarak değerlendirilir.

Detay  

Yanık hastalarında yüz tedavisi balonla ve doku mühendisliği ile nasıl planlanır?

Yüzde doku nakli özellikle yanık hastalarına planlanmakla beraber, kongenital dev nevüz ve kanser sonrası onarımda da kullanılır.

Detay  

Genital estetik cerrahi hangi ameliyatları kapsar?

Genital bölge estetik ameliyatlarını en başarılısı labia majora küçültme ameliyatlarıdır. Teknik olarak yapılması kolay, lokal anesteszi altında bile uygulanabilen, hasta memnuniyeti yüksek ameliyat gurubudur.

Detay